niedziela, 14 lipiec 2024

Salsa

gwarancja udanej zabawy

Kobiety to czytają

Długie zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu na kanapie z kubkiem ciepłego napoju i z pilotem w ręku, alternatywą dla tej rozrywki są książki. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo gatunków literackich, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.


Według statystyk coraz mniej osób sięga po książki, na szczęście jest spora grupa osób, która czerpie z czytania satysfakcję. Jedną z tych najliczniejszych grup są kobiety. Dla kobiet czytanie jest prawdziwą przyjemnością, której lubią się oddawać w każdej wolnej chwili. Co kobiety lubią czytać?
Na to pytanie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, ile kobiet tyle opinii.

Po jakie książki najczęściej sięgają kobiety? Po te najpopularniejsze w danym momencie. Są ciekawe czy topowe tytuły rzeczywiście są wciągające, intrygujące i zasługują na miano bestselleru.
Wiele z nich przyznaje się, że lubi romanse, chętnie zapominają się podczas lektury i zatapiają się w emocjach i namiętności bohaterki książki. Romanse to książki lekkie, a więc doskonałe na wieczór po ciężkim dniu.
Coraz większą popularnością cieszą się erotyki. Ich era rozpoczęła się z pewnością w momencie pojawienia się na półkach książki o Grey'u. Niestety nie wszystkie kobiety przyznają się do czytania tego gatunku literackiego. Dlaczego? W wielu środowiskach tematy erotyczne są czymś wstydliwym, więc książki dotyczące tej strefy również są tematem tabu. Kobiety boją się, że zostaną źle odebrane.
Literatura dla pań nie zamyka się jedynie w tych dwóch gatunkach, kobiety często sięgają po książki autobiograficzne, szczególnie te opisujące życie znanych i lubianych osobistości. Często szukają w tych biografiach cząstkę siebie, czekają na odpowiedź na nurtujące je pytania.
Dramaty równie często trafiają w ręce czytelniczek. Tutaj również kobiety szukają siebie, swojej codzienności.
Nie można zapomnieć także o fantastyce i thrillerach, które także często wybierane są przez kobiety, szczególnie przez te młodsze.

Kobiety mają do wyboru mnóstwo pozycji literackich, po które często sięgają, to głównie dzięki nim piękna tradycja czytania nie zanika.